Nawet 4 tys. USD za miejsce w kolejce po teslę model 3

opublikowano: 12-10-2017, 20:43
aktualizacja: 12-10-2017, 20:45

Na popularnych amerykańskich serwisach internetowych trwa handel miejscami w kolejce po najnowsze auto Tesli.

Składając zamówienie na teslę model 3 trzeba zapłacić 1 tys. USD zaliczki. Odbiór auta obecnie planowany jest dopiero za 18 miesięcy. Najbardziej niecierpliwi mogą jednak skorzystać z ofert sprzedaży miejsca w kolejce, które znalazły się m.in. na serwisie Craigslist. Oferujący chcą za to nawet 4 tys. USD. Tesla pozwala na zmianę osoby zamawiającego, ale w umowie zastrzega, że musi to zaakceptować.

Zobacz więcej

Fot. twitter.com/elonmusk

Wcześniej w październiku Tesla podała rozczarowujące dane o produkcji modelu 3, pierwszego auta elektrycznego spółki, które dzięki względnie niskiej cenie 35 tys. USD jest przeznaczone na masowy rynek. Przez kwartał powstało tylko 220 samochodów. The Wall Street Journal pisał niedawno, że niektóre części modelu 3 produkowane są obecnie w Tesli ręcznie. 

Pod koniec września, w wywiadzie dla The New York Times Maye Musk, matka szefa Tesli Elona Muska mówiła, że jest jedną z osób czekających na odbiór zamówionego auta model 3. Wyznała, że przed nią jest ok. 300 tys. ludzi, a to, że jest matką właściciela Tesli nie zmienia jej sytuacji.

- Choć mam dobre koneksje, to nie mogę przeskoczyć kolejki – powiedziała Maye Musk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Nawet 4 tys. USD za miejsce w kolejce po teslę model 3