NBP: 75 instytucji kredytowych z UE planuje działalność w Polsce

Internet Securities
opublikowano: 11-05-2005, 16:00

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego (GINB) otrzymał od dnia wejścia Polski do Unii Europejskiej 75 notyfikacji na temat planów rozpoczęcia działalności w Polsce przez instytucje kredytowe z krajów członkowskich Unii, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie w środę.

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego (GINB) otrzymał od dnia wejścia Polski do Unii Europejskiej 75 notyfikacji na temat planów rozpoczęcia działalności w Polsce przez instytucje kredytowe z krajów członkowskich Unii, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie w środę.

„W okresie od 1 maja 2004 r. do 13 kwietnia 2005 r. do Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego wpłynęło, od właściwych władz nadzorczych Państw Członkowskich, 75 notyfikacji informujących o zamiarze podjęcia przez instytucje kredytowe podlegające ich nadzorowi działalności transgranicznej na terytorium RP” – podano w komunikacie po środowym posiedzeniu Komisji Nadzoru Bankowego (KNB).

Najwięcej notyfikacji, bo 22, nadeszło z Wielkiej Brytanii, zaś 16 wniosków zgłosił nadzór bankowy z Austrii, 13 z Niemiec, 5 z Irlandii, po 3 z Francji i Węgier, po dwa z Holandii, Włoch, Cypru i Danii i jedna notyfikacja z Czech.

Do 11 listopada 2004 roku napłynęło 48 takich notyfikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NBP: 75 instytucji kredytowych z UE planuje działalność w Polsce