NBP: 79 instytucji kredytowych z UE planuje działalność w Polsce

Internet Securities
08-06-2005, 16:05

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego (GINB) otrzymał od dnia wejścia Polski do Unii Europejskiej 79 notyfikacji na temat planów rozpoczęcia działalności w Polsce przez instytucje kredytowe z krajów członkowskich Unii, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie w środę.

Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego (GINB) otrzymał od dnia wejścia Polski do Unii Europejskiej 79 notyfikacji na temat planów rozpoczęcia działalności w Polsce przez instytucje kredytowe z krajów członkowskich Unii, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie w środę.

„W okresie od 1 maja 2004 r. do 5 maja 2005 r. do Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego wpłynęło, od właściwych władz nadzorczych Państw Członkowskich, 79 notyfikacji informujących o zamiarze podjęcia przez instytucje kredytowe podlegające ich nadzorowi działalności transgranicznej na terytorium RP” – podano w komunikacie po środowym posiedzeniu Komisji Nadzoru Bankowego (KNB).

Najwięcej notyfikacji, bo 22, nadeszło z Wielkiej Brytanii, zaś 17 wniosków zgłosił nadzór bankowy z Austrii, 13 z Niemiec, 6 z Francji, 5 z Irlandii, 4 z Luksemburga, 3 z Węgier, po 2 z Holandii, z Włoch, z Danii i z Cypru i jedna notyfikacja z Czech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NBP: 79 instytucji kredytowych z UE planuje działalność w Polsce