„Negatywne wiadomości napływają każdego tygodnia”

opublikowano: 15-09-2016, 10:03

Pogłoski o dymisji Dawida Jackiewicza są ostatnim negatywnym sygnałem, który napłynął z Warszawy, powiedział Reutersowi jeden z traderów.

Agencja pisała w środę o wzroście rentowności obligacji 10-letnich Polski do najwyższego poziomu od ośmiu tygodni. W czwartek nadal ona rośnie, przekraczając 2,9 proc.

Rentowność obligacji 10-letnich Polski jest największa od 21 lipca

- Negatywne wiadomości, które budzą obawy, napływają z Warszawy każdego tygodnia – powiedział Reutersowi jeden z traderów podając jako ostatni przykład spekulacje o dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

W czwartek rano premier Beata Szydło poinformowała, że w najbliższych godzinach odbędzie się konferencja prasowa, na której powie, co dalej z Ministerstwem Skarbu Państwa.

- PiS w swoim programie i w programie rządowym przyjęło, że ministerstwo skarbu będzie likwidowane i ten proces się kończy - podkreśliła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane