Negocjacje Brexitu ruszą na początku 2017 r.

opublikowano: 16-09-2016, 13:47

Szef brytyjskiej dyplomacji, Boris Johnson, powiedział swojemu włoskiemu odpowiednikowi, że Wielka Brytania zacznie formalne rozmowy dotyczące wyjścia z Wielkiej Brytanii prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Johnson spotkał się z Paolo Gentilonim we Florencji. Szedł włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że „potrzebna jest pewność dotycząca harmonogramu Brexitu”. Nie chciał ujawniać treści "prywatnych" rozmów z szefem brytyjskiej dyplomacji.

Boris Johnson
Zobacz więcej

Boris Johnson Bloomberg

W tym tygodniu szef Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, szef antyunijnej brytyjskiej partii UKIP Nigel Farage i prezydent Fracji, Francois Hollande, sygnalizowali, że premier Wielkiej Brytanii powinna ogłosić formalne uruchomienie procedury wychodzenia z Unii tak szybko, jak się da. Farage mówił, że oczekuje iż nastąpi to w styczniu.

- Jest ważne, aby Artykuł 50, który rozpocznie negocjacje, był zgłoszony przez rząd Wielkiej Brytanii tak szybko, jak to możliwe – powiedział unijny komisarz Pierre Moscovici. – Koniec roku lub sam początek 2017 roku byłyby optymalnym momentem do rozpoczęcia rozmów – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Negocjacje Brexitu ruszą na początku 2017 r.