Netflix sprzeda obligacje za 2 mld USD

opublikowano: 24-04-2019, 06:07

Koncern Netflix, jeden z największych graczy na rynku usług strumieniowego przesyłu treści wideo powraca na rynek obligacji śmieciowych. Chce sprzedać dług w celu sfinansowania ekspansji treści. Analitycy tłumaczą to presją jaką na firmę wywierają inni giganci tacy jak Walt Disney, AT&T czy Apple.

Netflix chce uplasować emisję obligacji o wartości 2 mld USD w ramach dwuczęściowej oferty denominowanej w dolarach i euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na ogólne cele korporacyjne, które mogą obejmować inwestowanie w treści, produkcję i rozwój.

Netflix
fot. Bloomberg

Termin zapadalności obligacji ustalono na 10,5 roku i nie można ich odkupić. Przeprowadzeniem oferty mają zająć się takie banki jak Morgan Stanley, Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase, Deutsche Bank i Wells Fargo.

Koncern z siedzibą w kalifornijskim Los Gatos tradycyjnie pożycza środki co pół roku po pierwszym i trzecim kwartale wyników, odpowiednio w kwietniu i październiku, gromadząc już w tym procesie ponad 10 mld USD obciążenia długiem. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane