“Nie czekajcie na rozpad eurolandu”

MD, cnbc.com
opublikowano: 02-03-2012, 20:37

Obawa, że strefa euro imploduje, osłabła w ostatnich miesiącach, co mogło drogo kosztować inwestorów, którzy postawili na jej rozpad, powiedział w CNBC Beat Wittmann, prezes Dynapartners.

- Wielu inwestorów czekało na nagły rozpad strefy euro od dwóch lat i teraz mają problem, aby zmienić postawę emocjonalną, intelektualną, a także finansową – powiedział Wittmann.

Jego zdaniem, tacy inwestorzy wstrzymywali się w ubiegłym roku i „po prostu nie inwestowali”. Tymczasem decyzja Europejskiego Banku Centralnego o uruchomieniu operacji długoterminowego refinansowania (LTRO) była punktem zwrotnym, bo usunęła niebezpieczeństwo nagłej zmiany sytuacji.

- Nie wiem, czemu ludzie martwią się możliwością nagłej zmiany sytuacji na rynkach. Należy sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy Europa jest zdolna do większej stymulacji i czy jest na to chętna. Odpowiedź brzmi "tak" na oba pytania – powiedział Wittmann, który jest w grupie finansistów, która spodziewa się kolejnych działań stymulacyjnych zarówno w Europie, jak i USA.

Wittmann przekonuje, że bankowość przyszłości będzie zupełnie inna niż dotychczas.

- Złoty wiek finansów skończył się, a banki są ostatnimi, które to zauważyły – powiedział. – Jeśli nie podejmiesz ryzyka w tym środowisku, to kiedy masz zamiar to zrobić – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, cnbc.com

Polecane