Czytasz dzięki

Niemcy: budowany od 14 lat port lotniczy BER może zbankrutować

opublikowano: 08-09-2020, 11:40

Jeśli budowany od 2006 roku port lotniczy Berlin-Brandenburg (BER) nie dostanie 300 mln EUR dofinansowania, może zbankrutować.

Berlin Brandenburg Airport (BER)
Zobacz więcej

Berlin Brandenburg Airport (BER) Klaus-Dietmar Gabbert/dapd/FORUM

BER miał być pierwotnie otwarty w październiku 2011 roku. Wyłaniające się niemal stale problemy spowodowały jednak, że jego budowy wciąż nie zakończono. W ubiegłym roku pojawiły się doniesienia, że otwarcie nastąpi w październiku 2020 roku. Tymczasem niemiecki dziennik Tagesspiegel napisał właśnie, że jeśli BER nie zostanie dofinansowany kwotą 300 mln EUR, zbankrutuje do końca października. Wiceminister finansów Bettina Hagedorn miała skierować pismo w tej sprawie do komisji finansów Bundestagu. Na ogólną kwotę 300 mln EUR wsparcia miałby się składać natychmiastowy transfer 99 mln EUR oraz pożyczka na kwotę 201 mln EUR. Tagesspiegel pisze, że z wewnętrznych dokumentów wynika iż „w najgorszym scenariuszu”, zakładającym małą liczbę pasażerów w związku z pandemią, BER może potrzebować nawet 700 mln EUR dofinansowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane