Niemcy kupią od polskiej spółki 50 ton medycznej marihuany

opublikowano: 29-03-2019, 12:03

To największy na świecie kontrakt na import medycznej marihuany, donosi niemiecka spółka Farmako.

Farmako importuje 50 ton medycznej marihuany od Pharmacann Polska w ciągu najbliższych czterech lat. Wartości kontraktu nie ujawniono. Marihuana ma trafić na europejski rynek i będzie stanowiła bazę dla milionów pacjentów.

Bloomberg

Eksperci podkreślają, że to pierwszy tak duży kontrakt bez udziału spółek z Kanady, gdzie branża rozwinęła się najszybciej.

Farmako sprzedaje medyczną marihuanę niemieckim aptekom od marca i w pierwszym tygodniu wygenerowało ponad 100 tys. EUR przychodów.

- Ta umowa jest wielkim sukcesem nie tylko z tego powodu, że zapewnia stabilną podaż medycznej marihuany, ale także dlatego, że zaczyna bazujące na badaniach opracowanie innowacyjnych odmian marihuany służących lepszemu i bardziej precyzyjnych medycznych terapii – powiedział Yuval Soiref, współzałożyciel i szef Pharmacann Polska.

Farmako i Pharmacann uzgodniły partnerstwo w badaniach i rozwoju produktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane