Niemcy: liczba zarejestrowanych nowych aut spadła aż o 30 proc.

opublikowano: 02-10-2018, 12:27

We wrześniu w Niemczech zarejestrowano o 30 proc. mniej nowych aut niż rok wcześniej, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródło.

Informator agencji twierdzi, że w ubiegłym miesiącu zarejestrowano ok. 200 tys. nowych aut. Tak duży spadek rejestracji to skutek problemów producentów ze spełnieniem przez ich auta nowych testów emisji spalin znanych pod skrótem WLTP. Oficjalne dane o rejestracji nowych aut mają zostać podane jeszcze we wtorek.

Pod koniec sierpnia Grupa Volkswagen, największy niemiecki koncern motoryzacyjny informował, że tylko 7 z 14 modeli aut marki volkswagen spełnia nowe normy emisji spalin po zaostrzeniu metody jej testowania. Thomas Zahn, szef sprzedaży i marketingu niemieckiego koncernu mówił wówczas, że „nadchodzące miesiące będą wyzwaniem” dla firmy. Ujawnił, że jednym z aut, które wciąż czekają na zatwierdzenie jest volkswagen golf, jeden z najlepiej sprzedających się modeli. 

Od września auta w Unii Europejskiej są poddawane nowemu testowi emisji spalin według zharmonizowanej globalnej procedury dla aut lekkich (WLTP). To skutek tzw. dieselgate. We wrześniu 2015 roku ogłoszono w USA, że Volkswagen manipulował emisją spalin w autach z silnikami diesla. Podczas testów spełniały one normy, ale podczas normalnej eksploatacji znacznie je przekraczały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu