Niemcy: stopa oszczędności wzrosła do najwyższego poziomu od zjednoczenia

23-01-2004, 13:30

Niemcy przeznaczyli na oszczędności 10,8 proc. dochodów w 2003 roku, poinformował Bild Zeitung. To największa stopa oszczędności od czasu zjednoczenia RFN i NRD.

Publikacja Bild Zeitung opierała się na danych opracowanych przez analityków towarzystwa ubezpieczeniowego Allianz. Wynika z nich, że w ubiegłym roku Niemcy przeznaczyli na oszczędności łącznie 3,9 mld EUR. Rok wcześniej było to 3,74 mld EUR, a stopa oszczędności wyniosła 10,6 proc. W ubiegłym roku przeciętny Niemiec miał 47,4 tys. EUR oszczędności.

Według analityków, dane wskazują na spadek zaufania niemieckich konsumentów. Pierwsza od dziesięciu lat recesja oraz wysoki poziom bezrobocia spowodowały, że Niemcy niechętnie wydawali zarobione pieniądze. Wydatki na konsumpcję spadły w Niemczech w 2003 roku już drugi miesiąc z rzędu.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Niemcy: stopa oszczędności wzrosła do najwyższego poziomu od zjednoczenia