Czytasz dzięki

Niemcy: Volkswagen ma zrekompensować stratę właścicielowi trefnego diesla

opublikowano: 25-05-2020, 13:15

Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe nakazał w poniedziałek Volkswagenowi zrekompensować stratę nabywcy jego auta, w którym doszło do manipulacji emisją spalin.

Werdykt zapadł prawie pięć lat po tym jak w USA ujawniono, że Volkswagen manipulował pomiarem emisji spalin w autach z silnikami diesla, aby spełniały normy. Koncern, który przyznał się do wprowadzenia nielegalnych rozwiązań w 11 mln samochodów dość szybko załatwił sprawę odszkodowań dla nabywców takich aut w USA. W Europie jednak potoczyła się ona inaczej. Dlatego werdykt niemieckiego Trybunału może mieć duże znaczenie. Zdecydował on, że Herbert Gilbert, emeryt, który nabył w 2014 roku używanego volkswagena sharan z silnikiem diesla, ma dostać zwrot jego ceny minus opłata za użytkowanie wynikająca z przebiegu samochodu. 

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

- Ten werdykt może pomóc tysiącom innym pozywającym, których sprawy utknęły, osiągnąć ostatecznie rozstrzygnięcie – skomentował w poniedziałek Gilbert. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane