Niemiecki minister "wsparł" greckie obligacje

Rentowności greckich obligacji skarbowych gwałtownie spadły w czwartek po tym jak niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble stwierdził, że Ateny były na dobrej drodze w zakresie reform, donosi Reuters

"Jeśli ten tok reform będzie kontynuowany, Grecja może odnosić sukcesy w przyszłości" – powiedział Schaeuble w niemieckim parlamencie.

Zobacz więcej

Wolfgang Schaeuble Bloomberg

Inwestorzy odczytali tę wypowiedź jako sygnał poparcia dla Grecji, w dzień po tym jak parlamentowi w Atenach nie udało się wybrać nowego szefa państwa w pierwszym podejściu. Jeśli dwa dalsze głosowania okażą się bezowocne, może zaistnieć konieczność ogłoszenia nowych wyborów.

Rentowności greckich trzyletnich obligacji spadły najmocniej, aż o 91 punktów bazowych do 9,87 proc. Z kolei w przypadku papierów o pięcioletnim terminie zapadalności rentowności zniżkowały o 65 pb do 9,12 proc. Najmniejszy, sięgający 41 pb ruch w dół do 8,51 proc. odnotowano w przypadku 10-letnich obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Niemiecki minister "wsparł" greckie obligacje