Nieruchomości komercyjne źródłem kolejnego kryzysu

WSJP
opublikowano: 11-09-2009, 11:49

Gospodarka amerykańska nie wyszła z dotychczasowych problemów, a już grożą jej następne. Z powodu nieruchomości komercyjnych.

Rezerwa Federalna i Departament Skarbu robią co w ich mocy, by nieruchomości komercyjne nie stały się kolejnym źródłem w amerykańskiej gospodarce. Ale ich wysiłkom na przeszkodzie może stanąć gwałtowny wzrost liczby nieruchomości komercyjnych przejmowanych przez banki – wieszczą „The Wall Strett Journal Polska”. Hipoteki były przepakowywane i sprzedawane na Wall Street jako obligacje. Podobne papiery – przypomina dziennik – zabezpieczone hipotecznie i stworzone na bazie kredytów udzielanych na zakup domów odegrały główną rolę w doprowadzeniu sektora do zguby i wywołały globalną recesję. Dziś potężne spowolnienie po raz pierwszy wystawia na próbę rynek papierów zabezpieczonych hipotekami komercyjnymi, wart 700 mld dol – pisze „WSJP”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WSJP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nieruchomości komercyjne źródłem kolejnego kryzysu