Nissan spodziewa się spadku sprzedaży aut o 50 proc.

opublikowano: 31-10-2017, 10:49
aktualizacja: 31-10-2017, 10:49

Nissan Motor spodziewa się spadku sprzedaży aut na japońskim rynku o 50 proc. w październiku z powodu skandalu dotyczącego kontroli końcowej, donosi Reuters.

Nissan we wrześniu zorientował się, że końcowa kontrola pojazdów przeznaczonych na japoński rynek w jego krajowych fabrykach przeprowadzana jest przez osoby nie mające do tego uprawnień. Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że problem jest większy niż początkowo sądzono, a w niektórych zakładach nieprawidłowe kontrole trwały nawet po wykryciu tego przez spółkę. Władze Nissana zdecydowały w związku z tym o wstrzymaniu produkcji i wezwaniu do kontroli 1,2 mln samochodów. Rzecznik spółki powiedział, że produkcja na krajowy rynek ruszy dopiero wtedy kiedy właściwe procedury końcowej kontroli zostaną ostatecznie wprowadzone i zatwierdzone przez japońskie Ministerstwo Transportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Nissan spodziewa się spadku sprzedaży aut o 50 proc.