Nissan zainwestuje w Chinach 9,5 mld USD

opublikowano: 05-02-2018, 09:42

Nissan Motor planuje zainwestować 60 mld juanów (9,5 mld USd) w Chinach w ciągu kolejnych pięciu lat. Wspólnie z partnerem w joint venture zamierza zostać trzecim pod względem wielkości producentem samochodów na największym rynku motoryzacyjnym na świecie, donosi Reuters.

Nissan i Dongfeng Gropu oświadczyli wspólnie, że chcą zwiększyć swój wolumen do 2,6 mln pojazdów rocznie do roku 2022, z 1,5 mln aut pojazdów w zeszłym roku.

Nissan
Zobacz więcej

Nissan fot. Bloomberg

Nissan zamierza zrealizować cel nazwany strategią "Triple One", koncentrując się na samochodach elektrycznych i Venucia, bezkonkurencyjnej lokalnej marce Nissana w Chinach, w przypadku których oczekiwany jest wzrost popytu. Drugi pod względem wielkości japoński koncern motoryzacyjny zamierza również zwiększyć sprzedaż lekkich samochodów dostawczych i ciężarówek.

Chiński rynek motoryzacyjny został zdominowany przez General Motors i Volkswagena przez prawie dwie dekady, a każdy z nich sprzedał 4 mln  pojazdów w zeszłym roku. 

Tymczasem Nissan wraz z Toyota Motor, Ford Motor i Honda Motor, pozostają daleko w tyle, sprzedając ponad milion samochodów rocznie.

Chcemy oderwać się od tej drugiej grupy i zostać trzecim czołowym chińskim producentem samochodów - powiedział szef chińskiego oddziału Nissana, Jun Seki.

Nissan i Dongfeng chcą zwiększyć roczną sprzedaż marki Nissan o 500 tys. pojazdów do 1,6 mln sztuk  pojazdów rocznie do roku 2022. Roczna sprzedaż marki Infinity ma wzrosnąć o 100 tys. do około 150 tys. w tym samym czasie.

Seki powiedział, że wspólne przedsięwzięcie uruchomi aż 20 elektrycznych modeli pojazdów we wszystkich markach, starając się sprzedać około 700 tys. takich samochodów rocznie do roku 2022, z wyłączeniem lekkich pojazdów użytkowych.

Spółka Nissana z Dongfeng sprzedała w ubiegłym roku około 22 tys. pojazdów elektrycznych, i były to głównie lekkie e-vany.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu