Nomura: 35 proc. prawdopodobieństwa wojny na Półwyspie Koreańskim

opublikowano: 29-08-2017, 14:42
aktualizacja: 29-08-2017, 14:44

Próba rakietowa Korei Północnej zwiększy napięcie przez pewien czas, ale będzie ono ograniczone, napisał Kwon Young Sun, ekonomista Nomura International.

Kwon zwraca uwagę, że działania reżymu północnokoreańskiego zwiększą obawy rynku w momencie kiedy opadło napięcie po poprzednim „starciu” USA z Koreą Północną, które popsuło relacje między krajami najmocniej od 1994 roku. Spodziewa się kolejnego szczytu napięcia zwłaszcza, że wciąż trwają wspólne ćwiczenia wojsk USA i Korei Południowej. 

Zobacz więcej

Fot. Kyodo-MAXPPP-Forum

Kwon napisał, że „choć trudno to przewidzieć”, mogą pojawić się trzy sygnały ostrzegawcze zbliżających się ewentualnych działań zbrojnych USA. Pierwszym byłby nakaz ewakuacji obywateli tego kraju z Korei Południowej. Drugim znaczące zwiększenie sił amerykańskich w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Trzecim podniesienie stanu gotowości obronnej z poziomu 4 do 3.

- Prawdopodobieństwo, że ostatecznie dojdzie do wojny na Półwyspie Koreańskim wynosi około 35 proc. – napisał Kwon podkreślając, że prawdopodobnie szacunek ten zmieni się w miarę upływu czasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu