Notowania ropy spadają, gdy blokady w Chinach podsycają obawy o popyt

opublikowano: 01-09-2022, 16:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy spadły w czwartek o 2 proc., ponieważ nowe środki powstrzymujące rozprzestrzenianie się COVID-19 w Chinach podsyciły obawy inwestorów, że wysoka inflacja i podwyżki stóp procentowych zmniejszą popyt na paliwa – donosi agencja Reuters.

fot. Angus Mordant/Bloomberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 1,95 USD, czyli o 2 proc., docierając do poziomu 93,69 USD za baryłkę. Z kolei kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate (WTI) w USA spadły o 1,98 USD, 2,2 proc., dochodząc do pułapu 87,57 USD za baryłkę.

Aktywność fabryk w Azji spadła w sierpniu, ponieważ ograniczenia i presja kosztowa w Chinach w dalszym ciągu szkodziły przedsiębiorstwom, jak pokazały badania w czwartek, pogarszając perspektywy kruchego ożywienia w regionie.

Główny indeks giełdowy w Europie spadł w czwartek do siedmiotygodniowych minimów z powodu pogłębienia obaw o agresywne podwyżki stóp procentowych i rekordowo wysoką inflację w regionie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters.

Polecane