87 proc. ankietowanych przez TNS OBOP Polaków dało negatywną ocenę działaniom rządu Leszka Millera. Tak złych notowań nie miał on jeszcze nigdy. Równie złe są oceny samego premiera. Negatywnie ocenia go aż 78 proc. Polaków.
Odsetek negatywnych ocen dla rządu wzrósł w październiku o 3 proc. w porównaniu z wynikami z września. W odniesieniu do października ubiegłego roku wzrósł aż o 23 proc. Dobrą ocenę wystawiło rządowi 8 proc. badanych, o 3 proc. mniej niż miesiąc temu i o 19 proc. mniej niż przed rokiem.
Odsetek negatywnych ocen dla premiera Leszka Millera wzrósł także o 3 proc. W październiku ubiegłego roku był aż o 28 proc. mniejszy niż obecnie.
Odsetek ankietowanych, którzy dobrze oceniają premiera sięgnął w październiku 14 proc. i był o 2 proc. niższy niż we wrześniu. W październiku ubiegłego roku dobrze oceniało Leszka Millera 35 proc. ankietowanych.
W październiku poprawiły się notowania prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Dobrze ocenia jego działalność 70 proc. ankietowanych, o 3 proc. więcej niż we wrześniu i o 11 proc. mniej niż przed rokiem. Liczba negatywnych ocen głowy państwa spadła o 4 proc. i wynosi 23 proc. W październiku 2002 roku negatywnie oceniało prezydenta 12 proc. ankietowanych.
TNS OBOP przeprowadził sondaż 4-6 października na losowej próbie 1005 mieszkańców Polski.
MD, PAP