Notowania złotego będą przebiegały pod dyktando danych z zagranicy

ISB
opublikowano: 02-08-2007, 09:27

Wobec braku istotnych wydarzeń makroekonomicznych w Polsce, czwartkowa sesja na rynku walutowym będzie przebiegać w ścisłej korelacji z wydarzeniami za granicą. Zdaniem analityków najważniejsze będą dziś tezy zawarte w komunikatach po posiedzeniach Europejskiego Banku Centralnego (ECB) i Banku Anglii.

"Nastroje na rynkach wschodzących nadal nie są najlepsze, choć podstawę do lekkiego optymizmu dają dobre wieści z amerykańskich i azjatyckich giełd. Właśnie wydarzenia z zagranicy będą dziś decydowały o notowaniach na polskim rynku walutowym" - ocenia ekonomista Raiffeisen Bank Polska Piotr Bielski.

Jego zdaniem, złoty będzie dziś podążał za głównymi rynkami światowymi, dlatego bacznie należy śledzić wydarzenia z tego kierunku. Najważniejszymi zaś wydarzeniami będą decyzje w sprawie stóp procentowych w strefie euro (ECB poda decyzję o godz. 13.45) oraz w Anglii (godz. 13.00).

"Rynek zgodnie oczekuje utrzymania poziomu stóp procentowych przez obie instytucje, więc istotne będą komunikaty po ich posiedzeniach. To one bowiem powiedzą najwięcej, sugerując rynkom kierunek dalszych ruchów w polityce pieniężnej" - dodał Bielski.

Według ekonomisty Raiffeisen Banku, w czwartek na rynku może panować duża zmienność i wahania kursów.

W czwartek o godz. 9:00 rynek za euro płacono 3,7920 zł, a dolara za 2,7730 zł. Natomiast euro/dolar był kwotowany na poziomie 1,3670.

W środę ok. godz. 16:40 rynek wyceniał jedno euro na 3,7970 zł, a dolara na 2,7710 zł. Natomiast euro/dolar był kwotowany na poziomie 1,3705. (ISB)

lk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Notowania złotego będą przebiegały pod dyktando danych z zagranicy