Novogratz radzi sprzedawać litecoina, podtrzymuje prognozę dla bitcoina

opublikowano: 13-12-2017, 10:40
aktualizacja: 13-12-2017, 10:40

„Król bitcoina”, Michael Novogratz namawia tych, którzy mają litecoina, aby go sprzedawali po tym jak drożał o prawie 60 proc. w jeden dzień i o ponad 7,7 tys. proc. od początku roku.

- Nie uważam, aby miało to te same podstawy co w przypadku bitcoina. Sprzedawałbym litecoina i kupował bitcoina – powiedział Novogratz w CNBC.

Michael Novogratz
Zobacz więcej

Michael Novogratz fot. Bloomberg

Szef Galaxy Investment Partners ujawnił, że do końca obecnego tygodnia ruszy zapowiadany przez niego fundusz inwestujący w kryptowaluty, dysponujący 500 mln USD kapitału.

- Najlepszą inwestycją na dłuższą metę są giełdy kryptowalut. One właśnie teraz "drukują pieniądze" – powiedział Novogratz. – Można żałować, że nie ma się dużych udziałów w Coinbase, czy Bitfinex, czy jakiejkolwiek z tych dużych giełd – dodał.  

Podkreślił, że nie zmienia swojej prognozy dotyczącej bitcoina.

- Myślę, że w tym tempie może osiągnąć 40 tys. USD za trzy, dwa miesiące – powiedział Novogratz zauważając, że istnieje ryzyko iż takie tempo wzrostu kursu może przyciągnąć uwagę regulatorów.

„Król bitcoina” podkreśla, że pomimo uruchomienia kontraktów futures na najpopularniejszą kryptowalutę, inwestorzy instytucjonalni nada nie inwestują w bitcoina, choć przyglądają mu się uważnie. 

- Wszyscy ci ludzie patrzą na niego jako potencjalną klasę aktywów – powiedział, odwołując się do swojej niedawnej wizyty w jednym z największych na świecie funduszy emerytalnych. – Zapamiętajcie moje słowa: kiedy Goldman Sachs zacznie handlować bitcoinem zobaczycie, że wielkie fundusze emerytalne też w niego wejdą – dodał.

W poniedziałek Goldman Sachs poinformował, że „kliringuje kontrakty futures na bitcoina dla pewnych klientów”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu