Nowa emisja warta 20 mln zł

MGOR
opublikowano: 04-05-2006, 00:00

Pod koniec roku Alma może wprowadzić na giełdę akcje Krakchemii. Niebawem ruszą prace nad prospektem.

Zarząd Almy, notowanej na giełdzie sieci delikatesów, podjął decyzję o losach Krakchemii, dystrybutora wyrobów chemicznych z grupy kapitałowej.

— W czerwcu rozpoczynamy rozmowy z biurem maklerskim, które wprowadzi spółkę na giełdę — mówi Jerzy Mazgaj, prezes i główny udziałowiec Almy.

Wcześniej rozważano wariant sprzedaży akcji Krakchemii inwestorowi branżowemu. Teraz firma ma się rozwijać samodzielnie.

— Chcemy zaoferować 49 proc. akcji. Nie będziemy sprzedawać istniejących walorów. Dzięki temu spółka uzyska pieniądze na inwestycje — mówi Jerzy Mazgaj.

Alma wycenia Krakchemię na blisko 20 mln zł. Oddanie połowy udziałów oznacza więc, że emisja dystrybutora będzie opiewać właśnie na tę kwotę. Na razie jest za wcześnie, aby mówić o konkretnych inwestycjach. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że spółka interesuje się przejęciem podobnego przedsiębiorstwa z zachodniej Polski.

— Nadal prowadzimy rozmowy — mówi Jerzy Mazgaj.

Czy zakup akcji Krakchemii będzie dobrą inwestycją? W raporcie za ubiegły rok Alma napisała, że to firma rozbudowująca sieć przedstawicieli, o sezonowej sprzedaży i działająca na rynku o ograniczonej chłonności, a przez to poddana dużej konkurencji. Krakchemia handluje: granulatami tworzyw sztucznych (83 proc. sprzedaży w 2005 r.), foliami, tworzywami sztucznymi, farbami, lakierami i odczynnikami chemicznymi W ubiegłym roku przychody miały wzrosnąć do ponad 200 mln zł. W 2004 r. sprzedaż sięgnęła 170 mln zł, a zysk netto — 3,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu