Nowe rekomendacje dla akcji spółek STS Holding, Mangata i Pepco

opublikowano: 27-02-2023, 07:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Analitycy DM BOŚ rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji spółek STS Holding i Mangata. Eksperci Noble Securities pochylili się natomiast nad Pepco.

Dowiedz się, jakie są rekomendacje i ich uzasadnienie dla akcji spółek:

  • STS Holding,
  • Mangata Holding,
  • Pepco Group.

Rekomendacja dla STS Holding brzmi “kupuj” z ceną docelową 20,4 zł.

Mimo wysokiej bazy za 2022 r., Mikołaj Stępień, autor raportu, oczekuje, że w tym roku NGR (przychody pomniejszone o wypłacone wygrane i o wartość podatku od gier) będą na zbliżonym poziomie za sprawą utrzymania klientów pozyskanych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, wzrostu wartości średniego zakładu w związku z inflacją, przeniesienia niektórych wydarzeń sportowych pod wpływem MŚ z 2022 r. na 2023 r. oraz generalnego trendu wzrostowego w branży.

“Biorąc pod uwagę zapowiedziany plan oszczędności oczekujemy w tym roku wzrostu marży EBITDA spółki” - dodaje Mikołaj Stępień.

Specjalista prognozuje 286,3 mln zł EBITDA wobec 263,6 mln zł szacowanych przez niego za 2022 r.

Widać ożywienie na rynku motoryzacyjnym

Rekomendacja dla Mangaty brzmi “kupuj” z ceną docelową 124,2 zł. W dniu wydania raportu (15 lutego) kurs wynosił 93 zł.

“W ostatnich 2 latach na działalność Mangaty korzystnie oddziaływał silny popyt na jej wyroby oraz wzrost cen oferowanych produktów. Naszym zdaniem duża dywersyfikacja działalności zarówno pod względem geograficznym, jak i oferty w połączeniu z ugruntowaną pozycją na rynku powinny spółce pomóc w utrzymaniu przychodów na ścieżce wzrostu. Tymczasem na rynku motoryzacyjnym widać ożywienie, ceny stali spadają, a ceny energii powoli się stabilizują. Rozpoczynamy pokrywanie spółki z długoterminową rekomendacją fundamentalną kupuj” - napisał w raporcie Michał Zamel.

Sprzyjające inflacyjne otoczenie

W raporcie z 20 lutego Dariusz Dadej, analityk Noble Securities, wydał rekomendację “akmuluj” dla akcji Pepco Group. Cenę docelową wyznaczył na 50,1 zł.

“Ze względu na wciąż sprzyjające dla sprzedaży porównywalnej otoczenie inflacyjne oraz spodziewane ograniczenie spożycia gospodarstw domowych uważamy, że cena jako kryterium wyboru produktów będzie mieć większe znaczenie. Dlatego też zakładamy wciąż sprzyjające okoliczności dla poprawy przychodów dyskontów w 2023 r., które powinno zmieniać się dopiero wraz z spadającą inflacją, czyli począwszy od 2024 r. Mimo dość konserwatywnych założeń widzimy 15-procentowy potencjał wzrostowy dla wartości akcji w średnim okresie. Rozpoczynamy więc wydawanie rekomendacji od zalecenia akumuluj z ceną docelową 50,1 zł za akcję” - napisano w uzasadnieniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane