Dziś, gdy wypadała zgodnie z harmonogramem płatność raty kredytu wobec MFW, Grecja nie przekazała żadnych środków. Nie oznacza to, że mamy do czynienia od razu z niewypłacalnością. Przeciwnie, jest to tylko – co podkreślam stanowczo - opóźnienie w spłacie – wyjaśnia Ewald Nowotny, szef banku centralnego Austrii, zasiadający w Radzie Prezesów EBC.

Oficjel dodał, że odrzucenie przez Grecję warunków zaoferowanej pomocy rozpoczęło nowy, bardzo ryzykowny okres dla tego kraju
Nie chcę spekulować ... ale myślę, że to jasne, że odmowa propozycji, które pochodzą od instytucji europejskich oznacza ... że zamknięty został pewien rozdział i otwarty drugi. Będzie on bardzo ryzykowny i trudny, gdyż Grecja będzie musiała sobie radzić bez dostępu do środków płynnościowych EBC – podsumowuje Nowotny.
GREXIT - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ >>