Nowy prezes stawia na upublicznienie Dialogu

ES
opublikowano: 22-07-2008, 00:00

Nie widzę innego kierunku dla Dialogu jak wejście na parkiet — mówi „PB” szef miedziowego telekomu.

Nie widzę innego kierunku dla Dialogu jak wejście na parkiet — mówi „PB” szef miedziowego telekomu.

Rada nadzorcza KGHM przesłuchiwała wczoraj nowy zarząd Telefonii Dialog, operatora telekomunikacyjnego w 100 proc. zależnego od miedziowej spółki. Podczas rozmów nie padła data wejścia firmy na giełdę, ale podtrzymano plany przeprowadzenia oferty publicznej. Przypomnijmy, że telekom miał wejść na parkiet w pierwszym kwartale tego roku. Telefonia Dialog ma już nawet gotowy prospekt emisyjny. Po tym jednak jak poprzedni zarząd KGHM wstrzymał proces upublicznienia spółki, mówiono nawet o rezygnacji z debiutu na giełdzie. Wszystko wskazuje jednak na to, że to nieaktulane zamiary.

— Taki scenariusz nie jest możliwy. Zanim firma trafi na giełdę muszę mieć pewność co do tej decyzji. Chcę mieć komplet wyliczeń — mówi „PB” Piotr Mazurkiewicz.

Jak zapowiadaliśmy, Piotr Mazurkiewicz, na prośbę członków rady, odpowiadał także na pytania o anonim dyskredytujący jego osobę, wysłany wcześniej do ministra skarbu. Ten ostatni zlecił nadzorowi zająć się sprawą i wypracować stanowisko. Prezes TD złożył wyjaśnienia nie tylko członkom rady, ale też osobiście prezesowi KGHM.

— Analiza wyjaśnień złożonych bezpośrednio prezesowi KGHM przez prezesa Dialogu oraz wyniki badań okoliczności odnoszących się do stawianych zarzutów pozwalają na stwierdzenie, że są one nieuzasadnione — powiedziała nam Monika Kowalska, rzeczniczka KGHM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy