Nowy rekord indeksu Dow Jones IA

Wtorkowe notowania na amerykańskich giełdach miały podobny przebieg, patrząc przez pryzmat zachowania indeksów, jak te rozpoczynające nowy tydzień. Znów rosły wyceny akcji spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki, a ponownie na wartości traciły udziały firm z segmentu high tech. Na zamknięciu jednak oprócz Nasdaq osłabł także i S&P500.

Handel nie miał spokojnego przebiegu, przede wszystkim z powodu obaw związanych z przyszłością strefy euro po bardzo radykalnych komentarzach ze strony części włoskich prawodawców.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Po początkowym zawahaniu,  w górę szło osiem z 11 głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Szczególnie dobrze zachowywała się branża materiałowa i usług komunikacyjnych.

Jednym z bohaterów sesji zostały papiery Intela. Ich kurs momentami zwyżkował o ponad 5 proc. Analitykom z trudem jednak przychodziło znalezienie wytłumaczenie przyczyn tak znaczącej aprecjacji.

Zniżkowała, choć otwarcie było bardzo obiecujące, cena walorów Tesli. Największy na świecie producent samochodów elektrycznych pochwalił się rekordową liczbą wyprodukowanych pojazdów w trzecim kwartale, (ponad 80 tys. sztuk), która jest większa niż w całym 2017 r., ale inwestorzy bardziej przestraszyli się ostrzeżeniami koncernu odnośnie sytuacji na chińskim rynku.

Na zamknięciu sesji indeks Dow Jones IA rósł o 0,46 proc. ustanawiając nowy (14-ty już w tym roku) rekord. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 0,04 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy rekord indeksu Dow Jones IA