Nowy rekord indeksu Dow Jones IA

opublikowano: 02-10-2018, 22:07

Wtorkowe notowania na amerykańskich giełdach miały podobny przebieg, patrząc przez pryzmat zachowania indeksów, jak te rozpoczynające nowy tydzień. Znów rosły wyceny akcji spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki, a ponownie na wartości traciły udziały firm z segmentu high tech. Na zamknięciu jednak oprócz Nasdaq osłabł także i S&P500.

Handel nie miał spokojnego przebiegu, przede wszystkim z powodu obaw związanych z przyszłością strefy euro po bardzo radykalnych komentarzach ze strony części włoskich prawodawców.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Po początkowym zawahaniu,  w górę szło osiem z 11 głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Szczególnie dobrze zachowywała się branża materiałowa i usług komunikacyjnych.

Jednym z bohaterów sesji zostały papiery Intela. Ich kurs momentami zwyżkował o ponad 5 proc. Analitykom z trudem jednak przychodziło znalezienie wytłumaczenie przyczyn tak znaczącej aprecjacji.

Zniżkowała, choć otwarcie było bardzo obiecujące, cena walorów Tesli. Największy na świecie producent samochodów elektrycznych pochwalił się rekordową liczbą wyprodukowanych pojazdów w trzecim kwartale, (ponad 80 tys. sztuk), która jest większa niż w całym 2017 r., ale inwestorzy bardziej przestraszyli się ostrzeżeniami koncernu odnośnie sytuacji na chińskim rynku.

Na zamknięciu sesji indeks Dow Jones IA rósł o 0,46 proc. ustanawiając nowy (14-ty już w tym roku) rekord. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 0,04 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy