Czytasz dzięki

Nowy szef funduszu Norwegii przekaże majątek fundacji charytatywnej

opublikowano: 24-08-2020, 20:50

Nicolai Tangen, który od 1 września ma kierować funduszem inwestycyjnym Norwegii, zgodził się usunąć wszelkie przeszkody mogące budzić obawy o konflikt interesów, donosi Reuters.

- Chcę być prezesem funduszu i mieć tylko jeden cel: kreować bogactwo dla przyszłych pokoleń – oświadczył Tangen w poniedziałek.

Początkowo planował, że 43 proc. udziałów w funduszu hedgingowym AKO Capital umieści w tzw. ślepym funduszu powierniczym. Norwescy parlamentarzyści uznali jednak, że to zbyt mało. Domagali się odejścia szefa banku centralnego Oeysteina Olsena, który w marcu wskazał Tangena na nowego szefa funduszu.  W piątek minister finansów Jan Tore Sanner spotkał się z Olsenem i kazał mu znaleźć rozwiązania satysfakcjonujące parlament. W odpowiedzi Tangel ogłosił, że przekaże swoje udziały w AKO Capital i dywidendy na zawsze fundacji charytatywnej AKO Foundation, zajmującej się wspieraniem działalności edukacyjnej, artystycznej i ekologicznej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane