Czytasz dzięki

Nowych tarcz już nie będzie

  • PAP
opublikowano: 29-05-2020, 07:40

Rząd nie pracuje już nad kolejnymi wersjami przepisów antykryzysowych. Dotychczas do firm trafiło ok. 56 mld zł, czyli trochę mniej niż połowa programu pomocowego, poinformowała w piątek "Rzeczpospolita".

"Tarcza 4.0, nad którą prace obecnie kończy Sejm, będzie prawdopodobnie już ostatnią, a jeśli będą nowe pakiety wsparcia, to będę one dotyczyć raczej konsumentów – np. podwyżki świadczeń dla bezrobotnych czy bonu na turystykę" - czytamy w dzienniku.

"Z naszego punktu widzenia, to niedobrze, ponieważ wiele ważnych postulatów biznesu wciąż nie zostało uwzględnionych" – ocenił w rozmowie z "Rz" Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. "Tymczasem część firm w najbliższych miesiącach, nawet po odmrożeniu gospodarki, nie będzie w stanie samodzielnie stanąć na nogi" – dodał.

"Z drugiej strony organizacje biznesowe zauważają, że może i dobrze, że rząd ograniczy swoją działalność legislacyjną. Trzeba się skupić na udrożnieniu pomocy z pierwszych wersji tarczy antykryzysowej, bo wiele firm wciąż nie może się jej doczekać" – podkreślił z kolei Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane