Od 1 kwietnia będzie kursowało mniej pociągów regionalnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-03-2006, 15:43

Od 1 kwietnia tego roku PKP Przewozy Regionalne wycofają z rozkładu jazdy 131 pociągów w całym kraju. Pociągi te nie zostały objęte dofinansowaniem przez samorządy.

Od 1 kwietnia tego roku PKP Przewozy Regionalne wycofają z rozkładu jazdy 131 pociągów w całym kraju. Pociągi te nie zostały objęte dofinansowaniem przez samorządy.

    Jak wyjaśnił przewoźnik w komunikacie przesłanym w czwartek PAP, pociągi te stanowią 4 proc. ogólnej liczby pociągów uruchamianych przez spółkę. Zostaną wycofane, ponieważ przewoźnik "nie ma środków na dalsze prowadzenie najbardziej deficytowych przewozów".

    W sprawie kolejnych 758 pociągów trwają rozmowy między przewoźnikiem a samorządami dotyczące sfinansowania deficytu tych przewozów. Pociągi te będą kursowały do 30 czerwca, ich dalsze losy zależą od wyników rozmów.

    Rzecznik prasowy PKP SA Michał Wrzosek poinformował, że przez ostatnie cztery lata samorządy w całej Polsce nie zapłaciły 1 mld 693,8 mln zł za deficyt generowany przez kursujące pociągi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Od 1 kwietnia będzie kursowało mniej pociągów regionalnych