Od 2023 r. CIT dla największych firm w Wlk. Brytanii wzrośnie do 25 proc.

  • PAP
opublikowano: 03-03-2021, 15:12

Podatek od przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii zostanie podniesiony od kwietnia 2023 r. do poziomu 25 proc., ale będzie to dotyczyło tylko tych firm, które uzyskują dochód powyżej 250 tys. funtów - ogłosił w środę minister finansów Rishi Sunak.

fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum
fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum

Jak podkreślił, nowa stawka będzie dotyczyć tylko ok. 10 proc. przedsiębiorstw, a mimo tej podwyżki nadal będzie najniższa w krajach grupy G7.

Sunak przedstawiając projekt budżetu na przyszły rok finansowy, który w Wielkiej Brytanii zaczyna się 1 kwietnia, powiedział, że pandemia koronawirusa i podjęte przez rząd działania w celu złagodzenia jej skutków spowodowały bezprecedensowy wzrost zadłużenia i zadaniem odpowiedzialnego rządu jest zmniejszenie długu publicznego, gdy kryzys zostanie zażegnany.

Zapowiedział, że podatki od osób fizycznych nie zostaną podniesione w celu zmniejszenia długu publicznego, ale do 2026 r. zamrożone zostaną progi kwoty wolnej od podatku oraz próg dochodowy, powyżej którego płaci się wyższą stawkę podatkową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane