OECD: świat zbyt nisko szacuje wpływ wojny na Ukrainie

opublikowano: 01-04-2022, 12:08

Laurence Boone, główna ekonomistka OECD alarmuje, że rządy nie wydają się dostatecznie świadome długoterminowego pogorszenia sytuacji gospodarczej, będącego skutkiem napaści Rosji na Ukrainę, informuje Bloomberg.

- Jestem przekonana, że zbyt nisko szacujemy średnioterminowy wpływ tej wojny – powiedziała Boone w telewizji Bloomberg. – Im dłużej ta woja będzie trwać, tym większa będzie niepewność i tym większe będą powody do zmartwienia, bo niepewność będzie hamowała konsumpcję i inwestycje biznesowe – dodała.

Laurence Boone, fot. Bloomberg
Laurence Boone, fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że w marcu Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) prognozowała redukcję globalnego tempa wzrostu gospodarczego w tym roku o 1 pkt. procentowy z powodu wojny na Ukrainie. Wskazała także, że przyczyni się ona do wzrostu inflacji o 2,5 pkt. procentowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane