OFE: zysk z obligacji

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 04-03-2003, 00:00

Luty nie był tak zły dla inwestycji funduszy emerytalnych, jak styczeń. Średnia zmiana jednostki wyniosła 0,38 proc. OFE zarabiały na rynku obligacji.

W lutym rynek akcji wciąż spadał, ale już nie tak mocno, jak w styczniu. WIG zniżkował o 0,50 proc., a WIG 20 o 1,45 proc. W styczniu było to odpowiednio minus 3,63 proc. oraz minus 5,08 proc. Luty okazał się być więc nieco lepszym miesiącem do inwestycji niż styczeń. W pierwszym miesiącu roku fundusze emerytalne, według analityków Analizy Online, straciły bowiem aż 397 mln zł. Była to 14. strata OFE w ich historii. W minionym miesiącu średnia zmiana jednostki wyniosła 0,38 proc. (dane bez CU OFE). W styczniu było to –0,92 proc.

— W lutym było lepiej niż w styczniu. Był to znacznie lepszy miesiąc na zysk z obligacji. To przełożyło się na jednostki funduszy. Rynek akcji spadał, ale już nie tak mocno, jak w styczniu. Obligacje zdołały to nadrobić. Luty obfitował w publikacje wyników finansowych spółek. Większość z nich była zła, ale takie też były oczekiwania — mówi Marek Mikuć, członek zarządu PTE Allianz.

Najlepszy wynik wypracowały fundusze Allianz, ING NN i Dom. Gorzej powiodło się Polsatowi, Pocztylionowi oraz Kredyt Bankowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu