Oferowała kawę „co łaska”, teraz upada. Antykapitalistyczna kawiarnia zamyka się

opublikowano: 15-05-2023, 18:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

The Anarchist, słynna kawiarnia z Toronto, która promowała antykapitalizm i antykolonializm ogłosiła, że pod koniec maja kończy działalność na stałe. Inicjatywa, która powstała nieco ponad rok temu, nie przetrwała próby czasu – przekazał w poniedziałek kanadyjski portal BlogTo.

Instagram: theanarchistcafe

Kawiarnia, która określa się mianem „antykapitalistycznej, antykolonialnej (...) na skradzionej ziemi”, została założona w marcu 2022 r. Jej właściciel Gabriel Sims-Fewer deklarował, że otwierając biznes zamierza „motywować ludzi do myślenia” i uczynić The Anarchist miejscem, w którym „polityka, pomysły i tożsamości antykapitalistów będą zawsze mile widziane“.

Klienci lokalu mogli nie tylko pić kawę i spożywać wypieki, lecz także nabyć książki i dzieła sztuki o tematyce anarchistycznej oraz naklejki, odzież i torebki opatrzone radykalnymi sloganami. Popularność miejscu przyniosło sprzedawanie czarnej kawy za tyle, ile klient może zapłacić, a straty z inicjatywy miały nadrabiać inne, droższe napoje w menu.

Kawiarnia przestanie funkcjonować 31 maja. „The Anarchist był ogromnym sukcesem w każdy sposób, na który liczyłem i wielką inspiracją oraz lekcją, które mam zamiar wykorzystać w przyszłych projektach” – napisał właściciel w mediach społecznościowych.

„Niestety brak pokoleniowego bogactwa/kapitału ze strony etycznie zepsutych źródeł nie pozwolił mi przetrwać spokojnego sezonu zimowego, ani rozwijać się w sposób potrzebny do bycia zrównoważonym w dłuższej perspektywie” – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: skib/, BlogTo

Polecane