Ogicom szykuje się na GPW

Marcin Złoch
opublikowano: 13-08-2008, 00:00

Spółka Ogicom osiągnęła w I półroczu br. rekordowe wyniki finansowe. Teraz myśli o giełdzie.

Spółka Ogicom osiągnęła w I półroczu br. rekordowe wyniki finansowe. Teraz myśli o giełdzie.

Przychody firmy, świadczącej m.in. usługi hostingu, rejestracji domen internetowych oraz tworzenia i pozycjonowania stron WWW, po pierwszych 7 miesiącach br. przekroczyły 5 mln złotych i wzrosły o ponad 55 proc. w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. Ogicom, obok przychodów ze sprzedaży, podniósł także rentowność. Zysk brutto firmy wzrósł w pierwszej połowie roku o 113 proc., zysk netto o 86 proc., a EBITDA o 76 proc.

— Wyniki to efekt ożywienia na rynku małych i średnich przedsiębiorstw, do których spółka kieruje swoją ofertę, a także konsekwentnie realizowanej strategii przejęć mniejszych spółek oraz integracji rynku hostingowego — przekonuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Ogicom.

Przejęcia

W pierwszym półroczu 2008 roku Ogicom przejął trzy firmy, dzięki którym spółka zwiększyła liczbę obsługiwanych klientów o kolejne 6 tysięcy firm. Do tej pory spółka zakupiła łącznie 19 podmiotów.

Plany spółki

— Znacznie wcześniej niż konkurenci dostrzegliśmy, że sektor MŚP bardziej potrzebuje kompleksowego doradztwa w zakresie wykorzystania nowych technologii internetowych i telekomunikacyjnych niż standardowej usługi. To pozwoliło nam przekształcić firmę stricte hostingową w spółkę doradzającą przedsiębiorcom, jak najlepiej wykorzystać internet do celów biznesowych — tłumaczy Krzysztof Szyszka.

Zarząd Ogicom już podniósł prognozę przychodów ze sprzedaży w 2008 roku o 1 mln zł, licząc na osiągnięcie w bieżącym roku przychodów netto na poziomie 8,5 mln zł. Jeszcze w tym roku spółka chce — wspólnie z zagranicznym partnerem — uruchomić pierwsze w Polsce usługi do automatycznej archiwizacji danych, a także wprowadzić rozwiązanie z wykorzystaniem platformy marketingu bezpośredniego Redlink.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu