Ogłoszeń sprzedaży wyraźnie przybyło

opublikowano: 14-01-2020, 22:00

W IV kwartale 2019 r. aż o 28 proc. wzrosła liczba ogłoszeń sprzedaży mieszkań w internecie.

Rosnące ceny mieszkań przyciągają coraz więcej spekulantów — uważa analitycy Expandera i Rentier.io, którzy uważają, że świadczy o tym duży wzrost ogłoszeń sprzedaży mieszkań. W ostatnim kwartale ubiegłego roku było ich o 28 proc. więcej niż w III kwartale.

— Za sprawą spekulantów mieszkania, które zostały sprzedane jakiś czas temu, szybko wracają na rynek i tym samym podwyższają liczbę wystawionychofert. Dla porównania, gdy lokal kupuje ktoś, kto w nim zamieszka lub kto będzie zarabiał na jego wynajmie, to takie mieszkanie przez wiele lat nie pojawi się w ofertach sprzedaży — uważa Jarosław Sadowski, ekonomista Expandera.

W dużych miastach ceny ofertowe małych mieszkań (do 35 m kw.) w IV kwartale były o 4,6 proc. wyższe niż w III kwartale, lokale średnie wystawiano z ceną przeciętnie o 5 proc. wyższą niż kilka miesięcy wcześniej, a stawki za metr kwadratowy największych mieszkań (powyżej 60 m kw.) podniesiono o 2,6 proc.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu