Olszewski zdobył Poznań

PAP, PJ, TM
opublikowano: 24-11-2009, 00:00

Solaris podpisał wart 342 mln zł kontrakt na dostawy tramwajów dla stolicy Wielkopolski.

Solaris podpisał wart 342 mln zł kontrakt na dostawy tramwajów dla stolicy Wielkopolski.

Do marca 2012 r. tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Poznaniu powiększy się o 40 tramwajów. To sukces firmy Solaris Bus Coach. Podpisana w poniedziałek umowa to pierwszy kontrakt na dostawę tramwajów w historii firmy z Bolechowa — znanej dotąd z produkcji autobusów. Niedawno informowaliśmy, że szkielety stalowe tramwajów wykonana Autosan z Sanoka, firma należąca do Sobiesława Zasady.

Poznański kontrakt jest wart 342 mln zł brutto. Na jego mocy miasto otrzyma pięcioczłonowe tramwaje o długości prawie 32 metrów, wyposażone w klimatyzację i mogące zabrać do 229 pasażerów. Pierwsze pojazdy będą dostarczone do Poznania w czerwcu 2011 r., ostatnie — w marcu 2012 r., tuż przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej.

Do przetargu ogłoszonego na początku 2009 r. zgłosiło się 10 firm z całej Europy, Ostatecznie swoje oferty złożyły trzy — poza spółką z Bolechowa bydgoska Pesa i CAF z Hiszpanii. Najtańszą ofertę złożyła spółka z Bydgoszczy i to ona po rozstrzygnięciu przetargu złożyła protest, oddalony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, PJ, TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Olszewski zdobył Poznań