ONZ pomoże Nepalowi w walce z krytycznym niedoborem żywności

PAP
opublikowano: 04-12-2008, 09:27

ONZ pomoże ludności z obszarów wiejskich na  zachodzie i południu Nepalu, cierpiącej na poważne niedobory żywności, spowodowane rosnącymi cenami produktów i paliw.

Nagłej pomocy potrzebuje prawie 1,5 miliona ludzi. Niedawne powodzie zniszczyły plony i zapasy żywności.

Jak podała ONZ, jej Centralny Fundusz ds. Pomocy w Sytuacjach Kryzysowych wyda 3 miliony dolarów, żeby zaspokoić największe potrzeby. Pomocą zostaną objęci kobiety, dzieci, mniejszości etniczne i ludność tubylcza.

"Poziom niedożywienia jest nadzwyczaj wysoki, zwłaszcza wśród ludzi ubogich, nie posiadających ziemi i wśród zmarginalizowanych grup" - powiedział szef biura ONZ w Nepalu, Robert Piper.

Nepal zajmuje 57 miejsce na liście 88 krajów znajdujących się na Światowym Indeksie Głodu w 2008 roku. Indeks - wynik badań stanu niedożywienia krajów rozwijających się i krajów na drodze transformacji - sporządzany jest przez Międzynarodowy Instytut Badawczy Polityki Żywnościowej (IFPRI).

Ten himalajski kraj zajmuje "alarmującą" pozycję, jeszcze za Sudanem i Koreą Północną.

Nepal - jako jeden z najbiedniejszych krajów na świecie - swój rozwój gospodarczy w ponad 60 proc. pokrywa dzięki pomocy uzyskiwanej od międzynarodowych donatorów, w tym ONZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane