OPEC może obniżyć produkcję ropy o 500 tys. baryłek dziennie

(Marek Druś)
opublikowano: 24-10-2006, 14:38

OPEC nie zdążył jeszcze wprowadzić w życie swojej decyzji o cięciu dostaw ropy od 1 listopada o 1,2 mln baryłek dziennie, a przedstawiciele kartelu zapowiadają możliwe kolejne zmniejszenie produkcji surowca.

OPEC nie zdążył jeszcze wprowadzić w życie swojej decyzji o cięciu dostaw ropy od 1 listopada o 1,2 mln baryłek dziennie, a przedstawiciele kartelu zapowiadają możliwe kolejne zmniejszenie produkcji surowca.

Minister ropy Wenezueli Rafael Ramirez powiedział w wywiadzie dla "Union Radio", że grupa może podczas swojego posiedzenie w Abudży (Nigeria), 14 grudnia, podjąć decyzję o zmniejszeniu dostaw ropy o 500 tys. baryłek dziennie.

Przedstawiciel resortu paliw Wenezueli stwierdził, że dodatkowe cięcie dostaw ropy może być konieczne, aby obronić ceny ropy przed ich dalszym spadkiem. Dodał, że grupa musi jeszcze ustalić nowe widełki cen surowca z OPEC. Wcześniej grupa przez pewien okres próbowała utrzymać ceny ropy w przedziale 22-28 USD za baryłkę.

"Ceny ropy już nigdy nie powrócą do 22-28 USD za baryłkę, jak widzieliśmy to trzy lata temu" - powiedział Ramirez.

W ubiegłym tygodniu OPEC zdecydował o zmniejszeniu produkcji ropy od 1 listopada o 1,2 mln baryłek dziennie. Niektórzy ministrowie z kartelu sugerowali też, iż w grudniu na spotkaniu w Abudży kartel może podjąć decyzję o dodatkowym cięciu produkcji o 300 tys. baryłek dziennie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu