OPZZ, FZZ i Solidarność nie przyjdą na posiedzenie Komisji Trójstronnej

DI, PAP
opublikowano: 16-09-2013, 14:12

Przedstawiciele wszystkich trzech central - Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych - nie przyjdą na piątkowe posiedzenie Komisji Trójstronnej, na które zapraszał je szef KT, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wspólnym oświadczeniu szefowie tych central: Tadeusz Chwałka, Piotr Duda i Jan Guz przypomnieli, że centrale "zawiesiły swój udział w tym gremium, uznając dialog w Komisji za pozorowany".

"Warunkiem powrotu strony związkowej do jakichkolwiek rozmów jest wycofanie ostatniej nowelizacji kodeksu Pracy oraz odwołanie ze stanowiska przewodniczącego Komisji Trójstronnej i ministra pracy pana Władysława Kosiniaka-Kamysza - przypominają szefowie w oświadczeniu przekazanym w poniedziałek PAP przez rzecznika prasowego Solidarności Marka Lewandowskiego. - Ponieważ żaden z tych warunków nie został spełniony, skierowane do nas zaproszenie jest bezprzedmiotowe".

Minister pracy jako szef Komisji Trójstronnej zwołał posiedzenie plenarne na piątek na godz. 11. Jego tematem ma być informacja Ministerstwa Finansów na temat projektu ustawy budżetowej na 2014 r. W niedzielę w rozmowie z PAP szef resortu ponowił zaproszenie dla związków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OPZZ, FZZ i Solidarność nie przyjdą na posiedzenie Komisji Trójstronnej