Orange zgarnął już ponad 740 mln zł z Polski Cyfrowej

GSU
opublikowano: 13-07-2017, 17:39

Spółka zdecydowała się budować sieć w trzech obszarach, które pierwotnie przypadały Netii.

Netia na początku czerwca poinformowała, że zdecydowała o odstąpieniu od udziału w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa na ośmiu obszarach. Pod koniec miesiąca spółka podała, że rezygnuje całkowicie z udziału w POPC we wszystkich obszarach, gdyż widzi możliwość zainwestowania w projekty o lepszej rentowności i o krótszym okresie zwrotu.  Trzy z obszarów, z których ostatecznie zrezygnowała Netia - Warszawa i warszawski wschodni,  Bytomski i Gliwicki oraz Wrocław i wrocławski - trafiły do Orange Polska. Łączna wartość tych projektów to 243 mln zł, w tym dofinansowanie - 128 mln zł. 

Orange
Zobacz więcej

Orange fot. REUTERS/Eric Gaillard/Forum

Przed zwiększeniem stanu posiadania Orange Polska miał podpisane umowy na 15 obszarów.  Wartość wydatków kwalifikowanych w tych projektach wynosiła 732,4 mln zł, w tym wkład własny netto - 115,98 mln zł, a wartość dofinansowania - 616,42 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy