2009-01-14 11:44PGE chce, by podwyżka cen węgla była o połowę niższa
Polska Grupa Energetyczna chce, by podwyżka cen węgla była niższa o połowę - powiedział we wtorek Tomasz Zadroga, prezes PGE.
2009-01-13 11:41Węgiel z Kompanii Węglowej dla elektrowni zdrożał maksymalnie o 42 proc.
Cena węgla z Kompanii Węglowej (KW) dla dużych odbiorców z sektora energetycznego wzrosła, zgodnie z zawartymi w grudniu umowami, nie więcej niż średnio o 42 proc. - podała we wtorek spółka.
2009-01-12 10:29KW: renegocjacja cen węgla dla energetyki bezprzedmiotowa
Kompania Węglowa (KW) uważa za bezprzedmiotową ewentualną renegocjację obowiązujących w tym roku cen węgla dla energetyki. O podjęcie rozmów na ten temat zwrócili się do firmy najwięksi odbiorcy z sektora energetycznego.
2009-01-02 00:00Kozienice staną się placem budowy
2008-12-24 00:00Oby nam wszystkim
Nie upadajmy na duchu, bo wiara góry przenosi — tego przy wigilijnym stole życzą sobie dzisiaj ludzie biznesu.
2008-12-22 20:16Nie przegap we wtorek, 23 grudnia!
We wtorek 23 grudnia nie przegap:
2008-12-17 12:59KW zawarła umowy na dostawy węgla dla największych odbiorców
Kompania Węglowa (KW) zakończyła negocjacje cenowe i zawarła umowy na dostawy węgla energetycznego w przyszłym roku z trzema największymi klientami - podała w środę spółka.
2008-12-16 18:18PGNiG może zawrzeć umowę dot. kolejnej elektrowni na gaz w I pół. 2009 r
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) może w pierwszym półroczu 2009 roku podpisać kolejny list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie budowy zasilanej gazem elektrowni, wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa Michała Szubskiego.
2008-12-16 17:26Polskie samorządy przed wyborem technologii spalarni odpadów
Od 75 do 100 proc. działających w poszczególnych krajach Unii Europejskiej spalarni odpadów wykorzystuje instalacje z piecami rusztowymi. W najbliższym czasie okaże się, jaką technologię spalania odpadów wybiorą polskie samorządy.
2008-12-16 17:17PKE i Kompania Węglowa zawarły umowę na dostawy węgla w 2009r.
Kompania Węglowa (KW) i Południowy Koncern Energetyczny (PKE) z grupy Tauron zawarły umowę w sprawie dostaw węgla do elektrowni koncernu w przyszłym roku - poinformował prezes PKE, Jan Kurp.
2008-12-12 16:43Power plants want to raise prices and get public subsidies
Warsaw (Puls Biznesu) – PGE, Poland’s biggest energy producer, wants PLN 1.6bn (EUR 403.2m) from taxpayers. The authorities want energy companies to reduce their demands. They ask jointly for PLN 2.4bn.
2008-12-12 16:10Energetycy z niepokojem czekają na szczegóły pakietu klimatycznego
Energetycy z niepokojem czekają na szczegóły unijnego pakietu klimatycznego, obawiając się, że wywalczone przez Polskę darmowe uprawniania do emisji CO2 dotyczyć będą jedynie bloków energetycznych uruchomionych przed końcem 2013 roku.
2008-12-12 00:00Tauron błysnął profesjonalną strategią spółki do 2020 roku
2008-12-12 00:00Energetycy chcą nie tylko podwyżek
URE apeluje do wytwórców
2008-12-11 00:00PKE da zarobić
2008-12-10 16:11Tauron będzie inwestować w systemy ciepłownicze
Równolegle z inwestycjami w nowe bloki energetyczne, grupa Tauron zamierza rozwijać systemy ciepłownicze. Jak poinformował wiceprezes grupy Stanisław Tokarski, jej najnowsza inwestycja, to wart 470 mln zł nowy blok w elektrociepłowni w Bielsku-Białej.
2008-12-09 00:00Tauron: giełda w 2010 lub później
2008-12-08 17:27Grupa Tauron planuje inwestycje, nie rezygnuje z giełdy
Do 2020 r. grupa energetyczna Tauron zainwestuje ok. 20 mld zł, z czego 13,5 mld zł w najbliższych czterech latach - wynika ze strategii firmy. Na przełomie 2009 i 2010 r. Tauron ma być gotowy do debiutu giełdowego.
2008-12-08 16:42Tauron bliski podpisania umów na dostawy węgla w 2009 r.
Elektrownie grupy energetycznej Tauron są bliskie zawarcia umowy z Kompanią Węglową na dostawy węgla w przyszłym roku. Jeżeli nic się nie zmieni, cena węgla, w odniesieniu do 2008 r., wzrośnie o ok. 50 proc. - podał Tauron.
2008-12-08 14:47Tauron chce pozyskać 4 mld zł z IPO na inwestycje do końca 2012 r.
Tauron Polska Energia (TPE, dawniej Energetyka Południe) przewiduje, że na inwestycje w latach 2009-2012 przeznaczy 4 mld zł z podwyższenia kapitału, ok. 3 mld zł z kredytów, a 6,5 mld zł ze środków własnych, poinformowali w poniedziałek przedstawiciele spółki.