Czytasz dzięki

Ostatnia szybka ścieżka

opublikowano: 19-08-2020, 22:00

Przedsiębiorcy po raz ostatni mogą wziąć udział w naborach z szybkiej ścieżki, czyli poddziałania 1.1.1 programu Inteligentny Rozwój.

Do najbliższego piątku trwa nabór dla dużych firm oraz ich konsorcjów (również z MŚP i jednostkami naukowymi). Jego budżet to 100 mln zł. Natomiast od soboty 22 sierpnia rozpocznie się nabór skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich konsorcjów, również z udziałem jednostek naukowych. Te będą mogły uzyskać łączne dofinansowanie w wysokości 200 mln zł. Dofinansowanie w szybkiej ścieżce przyznawane jest na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe (obowiązkowy element), ewentualnie uzupełnione o prace przedwdrożeniowe, których efektem jest opracowanie innowacji możliwej do wdrożenia w biznesie. Konkurs przeznaczony jest dla regionów słabiej rozwiniętych, co oznacza, że miejsce prowadzenia prac B+R musi znajdować się poza woj. mazowieckim.

14.09 Do tego dnia firmy z sektora MŚP będą mogły składać wnioski w ostatnim naborze z szybkiej ścieżki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane