PAIH pomoże firmom w ZEA i Kenii

opublikowano: 05-11-2018, 22:00

Mali i średni gracze, którzy chcą zaistnieć m.in. na Bliskim Wschodzie, będą mogli powalczyć o granty z poddziałania 3.3.1 programu Inteligentny Rozwój („Polskie Mosty Technologiczne”).

Nabór, którego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), obejmuje Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) i Kenię. Konkurs zostanie poprzedzony seminarium, które odbędzie się 15 listopada. Eksperci zaprezentują przedsiębiorcom warunki udziału w programie, etapy realizacji projektu i jego rozliczenia.

— Zjednoczone Emiraty Arabskie są drugą po Izraelu największą gospodarką na Bliskim Wschodzie i bramą do Półwyspu Arabskiego, Afryki Zachodniej i Indii. Natomiast przedsiębiorcy, którzy rozwiną skrzydła w Kenii, będą mieli dostęp do najszybciej rozwijającego się regionu Afryki — podkreśla Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH.

Przyznawane firmom wsparcie jest pomocą de minimis, czyli ma określony limit. Granty są przeznaczone zarówno dla eksporterów, jak i innowatorów, którzy szukają partnerów biznesowych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. O dotacje mogą ubiegać się również przedsiębiorcy, którzy startowali w poprzednich edycjach przedsięwzięcia. Budżet konkursu to 10 mln zł. Każda firma ma szansę na dotację w wysokości 200 tys. zł. Można ją przeznaczyć m.in. na usługi doradcze, prawne i związane z ochroną własności intelektualnej.

Więcej informacji na: www.pmt.trade.gov.pl.

19.11 Od tego dnia MŚP będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 3.3.1 POIR. Nabór zakończy się 20 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu