Czytasz dzięki

Pandemia obniżyła przychody Manchesteru United o 23 mln GBP

opublikowano: 21-05-2020, 17:27

Manchesteru United poinformował, że pandemia spowodowała zmniejszenie jego przychodów w minionym kwartale o ok. 23 mln GBP. Akcje angielskiego klubu piłkarskiego tanieją.

Dyrektor finansowy Cliff Baty poinformował, że wpływy klubu z transmisji meczów, po tym jak klub zwrócił nadawcom 15 mln GBP z powodu odwołania spotkań, spadły w minionym kwartale o więcej niż połowę w ujęciu rocznym, do 26 mln USD. To spowodowało, że całkowite przychody Manchesteru United zmniejszyły się o 19 proc. do 123,7 mln GBP.

Klub wycofał wcześniejsze prognozy wyników rocznych z powodu niepewności wynikającej z pandemii. Jego akcje tanieją na giełdzie nowojorskiej o ponad 6 proc. Wartość Manchesteru United spadła o ok. 21 proc. od początku roku.

BBC informowało, że angielska liga piłkarska chciała 12 czerwca wznowić rozgrywki przerwane w marcu. Jest jednak prawdopodobne, że stanie się to w późniejszym terminie.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.