Papież: dziki kapitalizm wpoił logikę zysku za wszelką cenę

PAP
opublikowano: 21-05-2013, 20:24

Papież Franciszek powiedział we wtorek podczas wizyty w przytułku dla ubogich, położonym na terenie Watykanu, że „dziki kapitalizm wpoił logikę zysku za wszelką cenę”. „Dać, aby otrzymać, to wyzysk, który nie zważa na osobę” - powiedział papież.

„Rezultaty tego widzimy w kryzysie, jaki teraz przeżywamy” - mówił Franciszek w przytułku zwanym Darem Maryi.

Podczas wizyty z okazji 25. rocznicy jego otwarcia przez błogosławionych Jana Pawła II i Matkę Teresę z Kalkuty papież mówił o potrzebie „przywrócenia sensu dawaniu, bezinteresowności i solidarności”.

“Ten dom jest miejscem, które uczy miłości, jest szkołą miłości, która uczy wychodzić naprzeciw każdemu człowiekowi nie dla zysku, lecz z miłości” - dodał papież.

Wyznał następnie: „Chciałbym, aby seminarzyści z całego świata przyjechali tu, by bezpośrednio doświadczyć tego, czym jest służba”. Wyraził przekonanie, że w takim miejscu przyszli księża najlepiej mogą zapoznać się z "niezbędnym aspektem misji Kościoła" i uczynić z niego "skarb swej posługi".

W spotkaniu z papieżem uczestniczyli podopieczni przytułku oraz prowadzące go siostry ze zgromadzenia Misjonarek Miłości założonego przez Matkę Teresę.

Wydają one posiłki, udzielają gościny bezdomnym kobietom i dziewczętom oraz niosą pomoc rodzinom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane