Czytasz dzięki

Pawlak: Marcinkiewicz to doświadczony polityk, sprawdzony w trudnych sytuacjach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 21:36

To doświadczony polityk, sprawdzony w trudnych sytuacjach - w ten sposób prezes PSL Waldemar Pawlak skomentował informację szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera jest Kazimierz Marcinkiewicz.

To doświadczony polityk, sprawdzony w trudnych sytuacjach - w ten sposób prezes PSL Waldemar Pawlak skomentował informację szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera jest Kazimierz Marcinkiewicz.

    "Marcinkiewicz musi teraz pokazać, czy będzie bliżej ludzi, czy też bliżej Platformy Obywatelskiej" - powiedział PAP Pawlak.Jego zdaniem, Marcinkiewicz to polityk, z którym można współpracować, ale - jak zaznaczył - PSL będzie "stanowczo protestować", jeśli jego przyszły rząd będzie działał przeciwko "zwykłym ludziom".  

    W ocenie Pawlaka Marcinkiewicz - jako były szef gabinetu politycznego premiera Jerzego Buzka - ma potrzebne doświadczenie i wiedzę, jeśli chodzi o funkcjonowanie rządu. Prezes PSL podkreślił jednak, że wybór Marcinkiewicza jako kandydata na premiera to "strata tempa" przez PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane