#PBdosłuchania Odcinek 18: O JEDNEJ Z DWÓCH PEWNYCH RZECZY W ŻYCIU

opublikowano: 27-10-2017, 06:23
aktualizacja: 27-10-2017, 06:23

Tym razem nie będzie o podatkach. Będzie o śmierci, ale w kontekście finansowym.

Jak wielki jest rynek pogrzebowy w Polsce? Branża dotowana państwowym zasiłkiem wydaje się być żyłą złota. To jednak biznes dla ludzi o mocnych nerwach i dużych pieniądzach na start – przekonuje Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, nasz pierwszy gość.

Znają Państwo jakiegoś producenta trumien? Zapewne nie. Z tą niewiedzą postanowiła powalczyć rodzina Lindnerów tworząc kalendarz ścienny z udziałem nagich modelek. Chcieli zaistnieć, a mają się czym chwalić – są jednym z większych producentów trumien w UE. O nietypowej kampanii w specyficznej branży opowie Bartłomiej Lindner.

W żałobie ciężko myśleć o formalnościach, dlatego razem z mecenas Justyną Wisińską-Kurpiel z fundacji Nagle Sami przejdziemy krok po kroku  przez konieczne do załatwienia sprawy.  Skoncentrujemy się na kwestii instrumentów finansowych, które pozostają po zmarłych.

Czy Walt Disney kazał się zamrozić po śmierci? Na to pytanie odpowie nasz kolejny gość, dr Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego, która odwiedziła jeden z największych magazynów zamrożonych miliarderów.

Na koniec zastanowimy się czy możliwa jest śmierć w internecie. O prawie do zapomnienia i interesach wielkich korporacji opowie Piotr Gnyp, Head of Research w Platige Image i publicysta technologiczny.

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – powiedział Benjamin Franklin. W podróż po finansowych aspektach tej pierwszej zaprasza Marcin Dobrowolski.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane