#PBdosłuchania Odcinek 23. JAK BĘDZIEMY MIESZKAĆ W PRZYSZŁOŚCI?

opublikowano: 11-12-2017, 06:05

Jak będziemy mieszkać za 10-20 lat? Dziś w Pulsie Biznesu do słuchania zajmiemy się tym jak zmienią się nasze miasta, a przez to i nasze życie i jaka w tej zmianie jest rola projektantów.

Czy możemy przewidywać przyszłość? Udaje się to analitykom firmy Stratosfera. Jej zespół to najwyższej klasy specjaliści o międzynarodowym doświadczeniu w marketingu, reklamie, psychologii, semiotyce kultury i badaniach konsumenckich. Założyciel firmy, dr Krzysztof Najder opowie nam jakie trendy będą wpływać na nasze życie w przyszłości.

Rozwój technologii komunikacyjnych zwiększył popularność telepracy, która podbija nasze domy i ich sferę prywatną. Jak je zmienia? Tym zagadnieniem zajęli się antropolodzy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. O wynikach zakrojonych na szeroką skalę badań opowie ich autor, prof. Jacek Gądecki.

Z kolei Zuzanna Skalska, badaczka trendów i współzałożycielka poznańskiej School of Form opowie o znaczeniu projektowania w biznesie. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego polskie miasta bywają brzydkie.

O projektowaniu mieszkań i miast opowie również Maciej Ster z firmy dewelopersko-architektonicznej Miastologia. Czy program Mieszkanie+ wpłynie na wygląd i funkcję innych, projektowanych dopiero osiedli? O tym usłyszą Państwo już za chwilę.

Większość przeprowadzonych rozmów miałem przyjemność odbyć podczas odbywającej się na początku grudnia w Krakowie konferencji Element Urban Talks poświęconej dizajnowi i architekturze.  To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy