#PBdosłuchania: Odcinek 32. Kto zarabia na Igrzyskach?

opublikowano: 23-02-2018, 06:00
aktualizacja: 23-02-2018, 06:29

Chleba i igrzysk żądali w starożytności Rzymianie. Ludzie nowocześni także chcą zawodów sportowych, ale najlepiej jak najdalej od nas, bo duża zabawa łączy się z gigantycznymi kosztami. A te ktoś musi ponieść.

Jakie motywacje pchają państwa i miasta do walki o bycie gospodarzem imprez opowie dr Katarzyna Kochaniak, była rzeczniczka Ministerstwa Sportu. Porozmawiamy również o kryzysach wizerunkowych firm, które sponsorują federacje sportowe narażone na skandale korupcyjne i obyczajowe.

Duże wydarzenia sportowe są często jak kukułcze jajo albo gorący ziemniak, szczególnie po podsumowaniu rachunku ekonomicznego, o czym przekonali się m.in. włodarze Krakowa i Zakopanego pokonani przez miejski ruch kierowany przez naszego kolejnego gościa, Tomasza Leśniaka. Przypomni on argumenty, których używał w akcji Kraków Przeciw Igrzyskom i wyjaśni jaki ma pomysł na wspieranie miejskiego sportu.

Niejako przy okazji obecnych Igrzysk ukazała się książka „Sport nie istnieje” dra hab. Jana Sowy i dra Krzysztofa Wolańskiego. U mnie opowiedzą o tym, jak potężnym i niesprawiedliwym biznesem są zawody sportowe organizowane przez federacje być może silniejsze, a na pewno liczniejsze nawet niż ONZ.

Ale żeby nie było tylko smutno, przedstawimy także przykład spektakularnego polskiego sukcesu biznesowego. Jagoda Bugaj z firmy OTCF, właściciela marki 4F, wytłumaczy przebieg procesu projektowego strojów sportowych i zdradzi plany związane z rozwojem marki od Łotwy, po Grecję (których reprezentacje ubiera).

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane