PCC Rokita sprzeda akcje po 33 zł

ISBNews
opublikowano: 05-06-2014, 08:10

Cena emisyjna akcji PCC Rokita w pierwszej ofercie publicznej akcji została ustalona na 33 zł, wobec pierwotnej ceny maksymalnej na poziomie 36 zł, podała spółka.

Zapisy w transzy indywidualnej rozpoczynają się w czwartek, 5 czerwca, i potrwają do poniedziałku 9 czerwca br.

Oferta publiczna 1.588.264 akcji serii C, oferowanych w ramach subskrypcji otwartej oraz do 1.389.731 akcji serii B, oferowanych do sprzedaży przez sprzedającego (akcje sprzedawane) spółki PCC Rokita rozpoczęła się 29 maja od book-buildingu.

Oferta obejmuje emisję akcji serii C oraz sprzedaż części akcji serii B przez PCC SE, czyli sprzedającego, będącego do dnia zatwierdzenia prospektu jedynym akcjonariuszem spółki.

W transzy indywidualnej oferowanych jest do 446.699 akcji oferowanych. W transzy instytucjonalnej oferowanych jest do 2.531.296 akcji oferowanych. Intencją spółki jest zaoferowanie inwestorom w transzy indywidualnej do 15% akcji oferowanych.

Spółka podała w prospekcie, że planuje inwestycje na łączną kwotę wysokości 82 mln zł, w tym kwota finansowania ze środków pozyskanych z emisji akcji serii C wyniosłaby 56 mln zł, zaś finansowanie ze środków własnych to 26 mln zł.

Kwotę 45 mln zł ( w tym 35 mln zł z oferty) PCC Rokita chce przeznaczyć na zwiększenie zdolności produkcyjnych polioli i systemów poliuretanowych, kwotę 30 mln zł (16 mln zł z oferty) spółka chce wydać na zwiększenie zdolności produkcyjnych wytwórni tlenku propylenu do 40 tys. t/rok, zaś kwotę 7 mln zł (5 mln zł z oferty) przeznaczyć na badania i rozwój.

PCC Rokita przewiduje, że proces wykorzystania środków z emisji rozpocznie się w III kwartale 2014 r.  W przypadku pozyskania niższych od zakładanych wpływów z emisji, spółka w większym stopniu uzupełni finansowanie realizacji założonych celów środkami własnymi lub wpływami z emisji obligacji lub kredytów komercyjnych

Spółka przewiduje, że po przeprowadzeniu publicznej oferty udział akcji posiadanych przez dotychczasowego akcjonariusza (PCC SE) w łącznej liczbie akcji będzie kształtował się na poziomie 85%, zaś udział w liczbie głosów PCC SE wyniesie 90%, a udział akcji posiadanych przez inwestorów uczestniczących w ofercie wyniesie 15%, zaś ich udział w liczbie głosów wyniesie 10%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PCC Rokita sprzeda akcje po 33 zł